Wielki jubileusz Naszego Ogrodu już za nami!

W dniu 31.08.2019 r. działkowcy ROD im. Mikołaja Reja w Gdyni świętowali 40 lecie powstania ogrodu. Było bardzo uroczyście, ciekawie i wesoło. Tradycyjnie był chleb ze smalcem, ogórki kiszone, karkówka z grilla, grochówka, żurek i kiełbaski z rusztu. Oczywiście nie mogło zabraknąć urodzinowych tortów.

IMG_20190831_133622jpg

IMG_20190831_133951jpg

Zasadziliśmy też drzewko upamiętniające tę rocznicę. Miłorząb japoński, który to w medycynie ludowej uznawany jest za drzewo wiecznej młodości.
Mam nadzieję, że dzieci ucieszyły się z zaproponowanych atrakcji. Dorośli mogli bawić się przy dźwiękach muzyki zespołu IBIZA. Tradycyjnie również przeprowadziliśmy kwestę na rzecz hospicjum Św. Wawrzyńca. Za udział w zbiórce wszystkim serdecznie dziękuję.
Cieszymy się, że mogliśmy dzielić się swoją radością z licznie przybyłymi gośćmi, przyjaciółmi ogrodu i najbliższymi sąsiadami.
Prezes Okręgu Pomorskiego PZD w Gdańsku Pan Józef Matwies wręczył działkowcom odznaczenia związkowe. Zostały przedstawione wyniki tegorocznego konkursu na najlepiej zagospodarowaną działkę. Nagrodą były karty podarunkowe i przepiękny album autorstwa Piotra Januszewskiego pt; Pomorze. Mała Wielka Ojczyzna. Wisienką na torcie była obecność tego znakomitego artysty. Przygotowana prezentacja jego prac wzbudziła zachwyt.
Serdecznie Panu Piotrowi dziękuję za piękną relację fotograficzną z naszego spotkania, którą można zobaczyć na stronie internetowej artysty (kliknij aby zobaczyć fotorelację na profilu Pana Piotra).

Serdecznie dziękuję Wszystkim za cudowną zabawę i do zobaczenia za rok.

Danuta Sompolińska
Prezes Zarządu ROD im. Mikołaja Reja

Zobacz również zdjęcia z uroczystości naszej galerii (Fot.Jan Szurgot).