Podsumowanie tegorocznego Festynu

W sobotę 26.08.2023 r. w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym im. Mikołaja Reja w Gdyni odbył się Dzień Działkowca połączony z Festynem Rodzinnym.
Nasze uroczystości rozpoczęliśmy od atrakcji dla dzieci. W programie były brokatowe tatuaże, zabawa z balonami i wata cukrowa. Najmłodsi mogli także spędzić czas w towarzystwie wspaniałych zwierząt: alpak i lamy z Fundacji Alpaki na Kaszubach.
Bardzo dużym zaskoczeniem dla wszystkich zarówno dzieci i dorosłych był pokaz iluzji wykonany przez Pana Filipa.
Podczas całej uroczystości można było oglądać wystawę zdjęć Klubu Miłośników Fotografii, które zostały wykonane podczas pleneru fotograficznego w czerwcu br.na terenie naszego ogrodu.
Po części poświęconej dzieciom rozpoczęła się pora na oficjalne obchody Dnia Działkowca. Prezes ogrodu Joanna Domaszek wraz z Zarządem przywitała przybyłych gości Pana Jarosława Kłodzińskiego - Radnego Miasta Gdyni oraz wszystkich działkowiczów, zwłaszcza nowych, którzy pierwszy raz biorą udział w uroczystościach. Po krótkim przemówieniu Pani Prezes głos zabrał Pan Jarosław Kłodziński, który życzył działkowiczom udanych plonów i czerpania satysfakcji z posiadania działki i bycia częścią społeczności jaką jest nasz ogród.
Kolejnym punktem było rozstrzygnięcie konkursu na najlepiej zagospodarowaną działkę w trzech kategoriach: ogrodowa, ogrodowo-rekreacyjna i rekreacyjna. Powołana komisja przyznała w każdej kategorii po trzy miejsca. Zarząd ogrodu wręczył także wyróżnienia. Nagrodami dla działkowiczów były książki, dyplomy oraz bony.
Po części oficjalnej Zarząd zaprosił na pyszną grochówkę, chleb ze smalcem i ogórkiem, były także kiełbaski.
W sali Zarządu atmosferę rozgrzewał profesjonalny muzyk z firmy "DZIUBEKAVENT", więc zabawa trwała do późna, a sił do tańca nie brakowało.
Produkty spożywcze, które zostały po poczęstunku przekazaliśmy Stowarzyszeniu ALTER-EGO -Noclegownia i Ogrzewalnia dla Osób Bezdomnych w Gdyni.

31-1-JSZ_9122JPG

Pełna relacja zdjęciowa znajduje się w naszych galeriach: TUTAJ