22 kwietnia Światowy Dzień Ziemi

Światowy Dzień Ziemi jest obchodzony 22 kwietnia. Ta data ma przypominać wszystkim o tym, jak ważna jest ochrona środowiska.

Hasło przewodnie tegorocznych obchodów to “Przywróć naszą Ziemię”. O naszą planetę powinniśmy dbać cały rok, ale to właśnie w ten dzień i w przeciągu kilku najbliższych dni możemy pokazać, jak ważne są dla nas losy Ziemi.

Dzień Ziemi to czas poświęcony na wykłady i konferencje dotyczące ochrony środowiska. Z okazji święta naszej planety organizowane są akcje sprzątania lasów, parków i plaż, w tą akcję co roku angażują się szkoły. W wielu miejscach organizowane jest wspólne sadzenie drzew. Co roku do tego typu akcji włącza się coraz większa liczba osób. Ważne jest byśmy wiedzieli co szkodzi ziemi. Problemem dla całego świata jest kryzys klimatyczny, coraz szybsza urbanizacja, wzrost populacji, niedobór wody, katastrofy ekologiczne, konsumpcjonizm.

Skutki globalnego ocieplenia to coraz częściej występujące susze oraz powodzie, wzrost poziomu wód w morzach i oceanach, długotrwałe upały, gwałtowne opady deszczu, topnienie lodowców.

Więcej na ten temat: na stronie PZD Gdańsk